جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • می‌توانیم برای اولین بار در تاریخ شیرجه ایران 2 سهمیه المپیک بگیریم

   مربی تیم ملی شیرجه:

   می‌توانیم برای اولین بار در تاریخ شیرجه ایران 2 سهمیه المپیک بگیریم

   می‌توانیم برای اولین بار در تاریخ شیرجه ایران 2 سهمیه المپیک بگیریم

   مربی تیم ملی شیرجه گفت: می‌توانیم برای اولین بار در تاریخ شیرجه ایران دو سهمیه المپیک بگیریم.

   به گزارش دفتر کرمانشاه پایگاه خبری وزرات ورزش و جوانان نقل از ایسنا، شهنام نظرپور به ظرفیت‌های شیرجه ایران برای کسب سهمیه المپیک توکیو اشاره کرد و گفت: حمید کریمی و مجتبی ولی پور این شانس را دارند که برای اولین بار سهمیه حضور در رقابت‌های المپیک را برای ایران کسب کنند.
   وی بابیان اینکه حمید کریمی از مدتی پیش به کمپ روسیه اعزام شده تا برای کسب سهمیه المپیک آماده شود، افزود: با مربی روس این ورزشکار در ارتباط هستم و خوشبختانه تمرینات خوبی را پشت سر می گذراند و می‌توانم بگویم یکی از امیدهای ایران برای کسب سهمیه است.
   مربی تیم ملی شیرجه تصریح کرد: همچنین مجتبی ولی پور نیز در تبریز مشغول انجام تمرینات برای کسب سهمیه است تا به سطح آمادگی لازم برسد.
   وی یادآورشد: اگر بتوانیم برای اولین بار در تاریخ شیرجه ایران سهیمه حضور در المپیک را بگیریم، این رشته بیش از پیش بین مردم ایران معرفی خواهد شد.
   نظرپور در ادامه به وضعیت شیرجه کرمانشاه اشاره کرد و گفت: کرمانشاه در رشته شیرجه دانش فنی بالا و استعدادهای زیادی دارد، اما متاسفانه به دلیل نبود زیرساخت و مشکلات سخت‌افزاری که داریم، خیلی از این استعدادها بروز پیدا نمی‌کند.
   وی با بیان اینکه شیرجه کرمانشاه برای رشد به یک استخر قهرمانی نیاز دارد، اضافه کرد: اگر می‌توانستیم همانند شیراز، اصفهان و یا تبریز یک استخر قهرمانی داشته باشیم، قطعا ورزشکاران نام‌آور زیادی از استان تربیت می‌کردیم که راهی تیم ملی می‌شدند.
   این قهرمان سابق شیرجه ایران یادآور شد: شیرجه‌روهای کرمانشاهی درحال حاضر تنها استخر شهید اشرفی اصفهانی را برای تمرین در اختیار دارند که آن هم نه از نظر سقف و نه از نظر عمق استاندارد نیست.
   وی خاطرنشان کرد: هرچند قرار است بزودی سقف این استخر تعمیر و استانداردسازی شود، اما با این وجود به علت ناکافی بودن عمق آن کماکان مناسب برای شیرجه نیست.
   تیم ملی شیرجه ایران با مربیگری شهنام نظرپور در دهمین دوره مسابقات رده‌های سنی قهرمانی آسیا که ششم تا دهم مهر در کشور هند برگزار شد، پنج مدال نقره و یک برنز کسب کرد.
   اخبار مرتبط
کرمانشاه - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,978,255
تعداد بازدید امروز : 2,271
تعداد بازدید دیروز : 2,378
آخرین به روزرسانی : 1398/07/23
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.