جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • 2200 پایگاه فراغتی را برای جوانان در استان راه اندازی کرده‌ایم

   مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه:

   2200 پایگاه فراغتی را برای جوانان در استان راه اندازی کرده‌ایم

   2200 پایگاه فراغتی را برای جوانان در استان راه اندازی کرده‌ایم

   مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه از راه اندازی 2200 پایگاه برای گذران اوقات فراغت جوانان استان در تابستان امسال خبرداد.

   به گزارش دفتر کرمانشاه پایگاه خبری وزرات ورزش و جوانان، صابر رحیمی در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان به برنامه ریزی های انجام شده برای گذران اوقات فراغت جوانان استان در تابستان اشاره کرد و گفت: با همکاری دستگاه های عضو ستاد ساماندهی برای تابستان امسال جوانان جمعا 2200 پایگاه فراغتی را راه اندازی کرده ایم.

   وی تصریح کرد: براساس آماری که بدست آورده ایم بیش از 150 هزار نفر تاکنون از برنامه های اجرا شده در این پایگاه ها استفاده کرده اند.

   مدیرکل ورزش وجوانان استان اضافه کرد: همچنین در حال حاضر 463 هیات ورزشی، 72 سمن و 352 مکان ورزشی زیرمجموعه اداره کل ورزش و جوانان استان در فصل تابستان به جوانان استان ارائه خدمات می دهند.

   وی همچنین از اهتمام این اداره کل در واگذاری برنامه های حوزه جوانان به سمن ها خبرداد و گفت: باتوجه به اهمیت حوزه جوانان واگذاری برنامه های این حوزه به خود جوانان به پیشبرد برنامه ها و تحقق سریعتر اهداف ما کمک خواهد کرد.

   رحیمی به اقدامات انجام شده در هفته ازدواج اشاره کرد و افزود: برنامه های هفته ازدواج را با کمک سمن های جوانان انجام شده و همین امر باعث کیفیت بالای برنامه ها شده است.

   وی در بخش دیگری از سخنانش به ارائه آماری از وضعیت ورزش کرمانشاه در سال گذشته پرداخت و گفت: خوشبختانه سال 97 یکی از سال های رشد و شکوفایی ورزش استان بود که این روند را در سالجاری هم پیگیری می کنیم.

   مدیرکل ورزش و جوانان استان با اشاره به رشد 23 درصدی تعداد ورزشکاران سازمان یافته کرمانشاه در سال گذشته، عنوان کرد: یکی از دلایل افزایش این آمار برگزاری المپیاد ورزش روستایی در سطح استان بود که در 10 رشته آن را اجرا کردیم.

   وی افزود: باتوجه به موفقیتی که در برگزاری این مسابقات داشتیم، در نظر داریم امسال هم با افزایش تعداد رشته ها به 15 تا 20 رشته، آن را گسترده تر اجرا کنیم.

   رحیمی در ادامه از رشد 48 درصدی مدال های جهانی، 13 درصدی مدال های آسیایی، 2 درصدی مدال های بین المللی، 39 درصدی تعداد مدال های کشوری و 85 درصدی مدال های تیمی استان در سال قبل خبرداد.

   وی تاکید کرد: همچنین در اعزام ورزشکاران به مسابقات کشوری 5 درصد، میزبانی مسابقات کشوری 21 درصد و میزبانی مسابقات بین المللی 100 درصد رشد داشته ایم.

   مدیرکل ورزش و جوانان استان در ادامه به حضور وررشکاران کرمانشاهی در مسابقات اشاره و اضافه کرد: طی سال گذشته در مسابقات کشوری 48 درصد، دعوت به مسابقات هفت درصد و عضویت در تیم های ملی 17 درصد رشد داشته ایم.

   وی خاطرنشان کرد: درحوزه های آموزش و برگزاری کلاس های داوری و مربیگری، راه اندازی و تجهیز خانه های ورزش روستایی، برگزاری جشنواره های تفریحی و بومی محلی، همایش ها و افتتاح پروژه های مختلف نیز در سال 97 اقدامات اساسی و خوبی انجام گرفت.
   اخبار مرتبط
کرمانشاه - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 2,061,098
تعداد بازدید امروز : 1,960
تعداد بازدید دیروز : 1,275
آخرین به روزرسانی : 1398/09/23
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.