جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • استاندار کرمانشاه در جلسه ستاد ساماندهی جوانان: از ظرفیت بالای کشاورزی استان برای اشتغال جوانان استفاده کنیم/ شرایط اخذ وام ازدواج را برای جوانان تسهیل کنیم

   استاندار کرمانشاه در جلسه ستاد ساماندهی جوانان: از ظرفیت بالای کشاورزی استان برای اشتغال جوانان استفاده کنیم/ شرایط اخذ وام ازدواج را برای جوانان تسهیل کنیم

   استاندار کرمانشاه در جلسه ستاد ساماندهی جوانان: از ظرفیت بالای کشاورزی استان برای اشتغال جوانان استفاده کنیم/ شرایط اخذ وام ازدواج را برای جوانان تسهیل کنیم

   استاندار کرمانشاه خواستار استفاده از ظرفیت های بالای کشاورزی استان بویژه در حوزه طرح گرمسیری برای ایجاد اشتغال جوانان شد.

   به گزارش دفتر کرمانشاه پایگاه خبری وزرات ورزش و جوانان و به نقل از ایسنا، مهندس بازوند استاندار کرمانشاه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان که پنج شنبه (10 مرداد) برگزار شد، مهمترین موضوع حوزه جوانان استان را اشتغال آنان دانست و اظهارکرد: اگر بدنبال حل مشکل اشتغال جوانان نباشیم، به یک نگرانی جدی در استان تبدیل خواهد شد.

   وی کشاورزی را یکی از ظرفیت های خوب در کرمانشاه جهت ایجاد اشتغال برای جوانان دانست و گفت: در شهرستان های قصرشیرین و سرپلذهاب که طرح گرمسیری را نیز در آنها درحال اجرا داریم، میتوانیم بخش هایی از زمین های کشاورزی این طرح را به جوانانی که در حوزه کشاورزی فارغ التحصیل شده اندواگذار کنیم.

   بازوند تاکید کرد: طرح های گلخانه ای نیز فرصت مناسبی برای ایجاد اشتغال جوانان است تا فارغ التحصیلان این حوزه در آن مشغول به فعالیت شوند.
   شرایط اخذ وام ازدواج را برای جوانان تسهیل کنیم
   استاندار کرمانشاه گفت: توافقی با کمیته امداد داشتیم تا دو هزار شغل برای جوانان کرمانشاهی با تسهیلات چهاردرصد ایجاد کند که اکنون با تغییر در ریاست کمیته امداد کشور باید دوباره پیگیر اجرایی شدن این طرح باشیم.

   وی در ادامه با تاکید براینکه همه مدیران دستگاه های اجرایی موظفند اشتغال جوانان را به عنوان یک اولویت در دستورکار قرار دهند، اعلام کرد: هر دستگاهی بنا به حوزه ای که متولی آن است، باید برنامه ای برای اشتغال جوانان داشته باشد.

   بازوند تاکید کرد: براین اساس نیازمند تدوین برنامه ای هستیم که در آن وظیفه هر دستگاه برای ایجاد اشتغال جوانان مشخص شده باشد که این برنامه تا نشست آتی ستاد ساماندهی امور جوانان باید آماده شود تا آن را تصویب کنیم.

   وی در ادامه بابیان اینکه باید چالش های حوزه جوانان را احصاء و آنها را در ستاد ساماندهی مورد بررسی قرار دهیم، عنوان کرد: باید بدانیم چالش های پیش روی اشتغال، ازدواج، وضعیت تمایل جوانان به کار و ... در استان به چه شکل است تا برای رفع آنها چاره ای بیندیشیم.

   استاندار کرمانشاه همچنین خواستار پررنگ شدن نقش سمن ها در حوزه اشتغال شد و گفت: این نهادهای مردمی باید زمینه و بستری را در جامعه فراهم کنند که جوانان کار را تنها منحصر به شغل دولتی ندانند، بلکه با استفاده از تسهیلات خوبی که در حوزه کارآفرینی به جوانان داده می شود، خوداشتغالی داشته باشند.

   وی در ادامه به در پیش بودن هفته ازدواج هم اشاره ای کرد و خواستار برطرف کردن موانع پیش روی پرداخت تسهیلات ازدواج به زوجین جوان در استان شد.

   بازوند در بخش دیگری از سخنانش درخصوص میزبانی کرمانشاه در برگزاری دو رشته از المپیاد بزرگ استعدادهای برتر ورزشی کشور گفت: دستگاه های عضو ستاد برگزاری این مسابقات هماهنگی های لازم را جهت اجرای مطلوب آن داشته باشند.

   وی در پایان رشد حوزه ورزش استان در سال گذشته را خوب ارزیابی کرد و افزود: درحال حاضر هم شاهد برگزاری برنامه های خوبی در حوزه ورزش استان هستیم که امیدواریم ادامه دار باشند.
   اخبار مرتبط
کرمانشاه - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,880,995
تعداد بازدید امروز : 1,463
تعداد بازدید دیروز : 1,486
آخرین به روزرسانی : 1398/05/31
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.