جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • معاون توسعه امور ورزش کرمانشاه: در دومین المپیاد استعدادهای برتر ورزشی میزبان 1500 ورزشکار خواهیم بود

   معاون توسعه امور ورزش کرمانشاه: در دومین المپیاد استعدادهای برتر ورزشی میزبان 1500 ورزشکار خواهیم بود

   معاون توسعه امور ورزش کرمانشاه: در دومین المپیاد استعدادهای برتر ورزشی میزبان 1500 ورزشکار خواهیم بود

   معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان کرمانشاه گفت: در سه رشته هاکی، شنا و هندبال در المپیاد استعدادهای برتر ورزشی میزبان 1500 ورزشکار خواهیم داد.

   به گزارش دفتر کرمانشاه پایگاه خبری وزرات ورزش و جوانان و به نقل از ایسنا؛ جلال عزیزی در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان که پنج شنبه (10 مرداد) برگزار شد، با اشاره به برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزشی در کشور از 30 مرداد تا 10 شهریور، اظهار داشت: دومین دوره این المپیاد در 96 رشته ورزشی پسران و دخترانِ 13 تا 16 سال در سطح 10 استان کشور برگزار خواهد شد.

   وی بابیان اینکه کرمانشاه امسال در اکثر رشته ها اعزام ورزشکار دارد، گفت: همچنین در این دوره از مسابقات میزبانی سه رشته هاکی، هندبال و شنا را برعهده خواهیم داشت.

   معاون ورزش و جوانان استان تصریح کرد: طی مدت برگزاری این دوره از مسابقات جمعا 1500 ورزشکار در هرسه رشته به کرمانشاه خواهند آمد که در بخش هاکی دختران میزبان 289 ورزشکار، شنا پسران 632 ورزشکار و هندبال پسران 575 ورزشکار هستیم.

   وی اضافه کرد: براساس برآوردهایی که انجام داده ایم برای برگزاری این دوره از مسابقات به حدود یک میلیارد و 233 میلیون تومان اعتبار نیاز داریم.

   عزیزی همچنین به جایگاه مهم المپیاد استعدادهای برتر ورزشی در ورزش کشور اشاره کرد و گفت: در برگزاری این المپیاد توسعه فرهنگ عدالت محوری، شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل ها، نهادینه شدن دستیابی به مدال، ایجاد انگیزه برای ورود جوانان به ورزش، قهرمانی پروری و پشتوانه سازی برای آینده تیم های ملی و.... رویکردهای اصلی به شمار می روند.

   وی تاکید کرد: مدال های اخذ شده توسط ورزشکاران در این المپیاد دارای بالاترین ارزش دربین مسابقات داخلی است.

   معاون ورزش و جوانان کرمانشاه در ادامه خاطرنشان کرد: از آنجایی که این المپیاد در سطح کشور از اهمیت بالایی برخوردار است، لذا در استان های میزبان برگزاری مسابقات ستاد حمایتی برگزاری المپیاد با ریاست استانداران و عضویت دستگاه های مختلف تشکیل شده که باید در کرمانشاه نیز آن را تشکیل دهیم.

   وی عنوان کرد: از دستگاه های عضو این ستاد همچون نیروی انتظامی، علوم پزشکی، آتش نشانی، شهرداری، میراث فرهنگی و.... می خواهیم تا از هم اکنون برنامه ریزی لازم را برای برگزاری هرچه مناسبت تر مسابقات داشته باشند.
   اخبار مرتبط
کرمانشاه - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,881,016
تعداد بازدید امروز : 1,484
تعداد بازدید دیروز : 1,486
آخرین به روزرسانی : 1398/05/31
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.